Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

close

Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Reset

RECENT POSTS

Mobile Pizza Italiana - recenzja.

Mobile Pizza Italiana - recenzja.

Food Trucki Pasja Na Kółkach mar 23, 2019 Recenzje. 0 Comments

Trochę czasu minęło od poprzedniej recenzji, ale nie ma co się dziwić, skoro pogoda na dworzu nie była za bardzo sprzyjająca dla mobilnej gastronomii i nie było tak naprawdę za wielu możliwości do opisywania. Wraz z wrastającą temperaturą postaram się jednak działać bardziej aktywnie na tym polu w przyszłości.


Kolejnym biznesem na kółkach, który odwiedziłem jest Mobile Pizza Italliana, którzy zaparkowali swoje auto przy Ul. Myśliwskiej na Jasieniu. Jeszcze miesiąc temu widziałem napis na aucie, że jest na sprzedaż, dlatego też zdziwiłem się przejeżdżając tam kolejnym razem, gdy zobaczyłem otwartą klapę. Okazało się, że aktualna właścicielka odkupiła cały biznes wraz z marką i know-how od poprzednich właścicieli. Nazwa i menu trucka się nie zmieniły i samochód nadal działa w tym samym miejscu.
Jasień jest stosunkowo młodą dzilenicą Gdańska. Powstało tutaj i nadal powstaje coraz więcej nowych osiedli. PKM-ka idealnie skomunikowała tę dzielnicę z resztą częścią miasta a tuż za linią kolejową rozpościera się Trójmiejski Park Krajobrazowy. Dlatego wielu młodych ludzi postanawia osiedlić się właśnie tutaj. Wraz ze wzrastającą liczbą mieszkańców pojawiła się potrzeba oferty gastronomnicznej. Jako jedni z pierwszych postanowili temu zaradzić właśnie Mobile Pizza Italiana, który zaparkowali przy ul. Myśiwskiej we wrześniu 2017 roku.
W tym food trucku serwuje się głównie włoską pizzę z pieca opalanego drewnem. W ich menu znajdziemy 13 pozycji oraz dodatkowo mamy do wyboru pizzę miesiąca. Podczas mojej wizyty, w marcu, była to pizza milano w wersji łagodnej salato oraz ostrej z salami piccante. W środku auta jest zainstalowany prawdziwy piec opalany drewnem dlatego też ich placki są zrobione tak jak robi się je we Włoszech. Trochę się zdziwiłem, że w tym małym aucie to wszystko udało się pomieścić. Samochód to Mercedes MB100, ale ten tutaj to akurat wersja naprawdę króciutka, w porównaniu do innych food trucków zrobionych na tym modelu, które do tej pory widziałem.
Charakterystycznym elementem samochodu jest wysoki komin, który odprowadza dym z pieca.
Poza tym auto jest praktycznie całe białe z naklejonymi czarnymi napisami oraz włoskimi flagami.
Oszczędnie i uniwersalnie, prawie jak grafika z klasycznego kartonika do pizzy. Nie wiem tylko, czy to plus, czy minus. Może lepiej tak, niż oklejanie auta jakąś fototapetą. Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o terenie, na którym stoi auto.
Truck jest praktycznie całkowicie zasłonięty płotem oraz banerami, które wraz z olbrzymim bilbordem stojącym w pobliżu samochodu praktycznie dominują całe otoczenie. Wygląda na to, że pomysłowy właściciel tego terenu w nosie ma wygląd przestrzeni miejskiej, no ale nie o tym miałem pisać.
Wracając do jedzenia. Sama pizza jest w sumie naprawdę niezła. Nie jest to może pizza najwyższych lotów, ale niczego jej nie brakuje. Czuć, że jest zrobiona z dobrych włoskich składników. Rozmiarowo klasycznie 30 cm, w sam raz, żeby jedna osoba mogła się najeść. W gratisie możemy poprosić o polanie pizzy oliwą smakową oraz o dodanie rukoli. Niestety podczas moich testów rukola nie była zbyt świeża i znalazło się w niej trochę zżółkłych liści, co trochę zepsuło cały efekt. Za dopłatą dwóch złotych nasze pizze zostaną posypane również parmezanem.
Oprócz smaku pozytywnie zaskoczyły mnie także ceny. Podstawowa Margherita zaczyna się od 14 zł a najdroższa pozycja Mariana Italiano, z trzema rodzajem mięsa, kosztuje tylko 22 zł. To jest naprawdę dobra cena za pizzę z takimi składnikami i z pieca opalanego drewnem. Gdybym mieszkał na morenie albo na Jasieniu to zdecydowanie często bym korzystał z ich oferty.
Parę dni temy na facebooku Mobile Pizza Italiana widziałem, że w ich menu pojawiły się również sałatki. Do wyboru są trzy smaki: Roma, Capri oraz Bari, które nazwami nawiązują do popularnych regionów we Włoszech. Na co dzień napijemy się także kawy, herbaty oraz zimnych napoi.
Właścicielka tego biznesu na kółkach jest również osobą obsługującą i zarazem pizzaiolo. Naprawdę fajnie jest jak mamy możliwość pogadania bezpośrednio z szefem, któremu zależy na jakości, i który stara się, żeby jego klienci wyszli zadowoleni.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*