Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Ustawienia tematu

Wybór layoutu
Wybrany kolor
Aktywny kolor
Wybierz kolory
Curent Color:
Wyczyść

OSTATNIE POSTY

Bestsellery

Mobile Pizza Italiana - recenzja.

Mobile Pizza Italiana - recenzja.

Food Trucki Pasja Na Kółkach mar 23, 2019 Recenzje 0Komentarze

Minęło trochę czasu od poprzedniej recenzji, ale nie ma co się dziwić, skoro pogoda na zewnątrz nie sprzyjała za bardzo food truckom i niewiele z nich działało w okresie zimowym. Mam postanowienie, że wraz ze wzrastającą temperaturą będę starał się działać bardziej aktywnie na tym polu. 


Kolejnym biznesem na kółkach, który odwiedziłem jest Mobile Pizza Italliana, którzy zaparkowali swoje auto przy Ul. Myśliwskiej na Jasieniu. Jeszcze miesiąc temu widziałem duży napis na aucie, że jest na sprzedaż. Dlatego zdziwiłem się przejeżdżając tam kolejnym razem, gdy zobaczyłem otwartą klapę. Okazało się, że aktualna właścicielka odkupiła cały biznes wraz z marką i know-how od poprzednich właścicieli. Nazwa i menu trucka się nie zmieniły i samochód nadal działa w tym samym miejscu.
Jasień jest stosunkowo młodą dzielnicą Gdańska. Powstało tutaj i nadal powstaje coraz więcej nowych osiedli. PKM-ka idealnie skomunikowała tę dzielnicę z resztą części miasta, a tuż za linią kolejową rozpościera się Trójmiejski Park Krajobrazowy. Dlatego wielu młodych ludzi postanawia osiedlić się właśnie tutaj, a wraz ze wzrastającą liczbą mieszkańców pojawiła się potrzeba oferty gastronomicznej. Jako jeden z pierwszych pojawił się tu food truck Mobile Pizza Italiana, który zaparkował przy ul. Myśliwskiej już we wrześniu 2017 roku.
W tym food trucku serwuje się głównie włoską pizzę z pieca opalanego drewnem. W ich menu znajdziemy 13 pozycji oraz dodatkowo mamy do wyboru pizzę miesiąca. Podczas mojej wizyty, w marcu, była to Pizza Milano w wersji łagodnej z salami salato oraz w wersji ostrej z salami piccante. W środku auta jest zainstalowany prawdziwy piec opalany drewnem, dlatego też ich placki są zrobione tak jak robi się je we Włoszech. Byłem zaskoczony, że w tym małym aucie to wszystko udało się pomieścić. Samochód to Mercedes MB100, ale ten tutaj to akurat wersja naprawdę króciutka, w porównaniu do innych food trucków zrobionych na tym modelu, które do tej pory widziałem. Charakterystycznym elementem samochodu jest wysoki komin, który odprowadza dym z pieca.
Poza tym auto jest praktycznie całe białe z nielicznymi naklejonymi czarnymi napisami oraz włoskimi flagami.
Oszczędnie i uniwersalnie, prawie jak grafika z klasycznego kartonika do pizzy. Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o terenie, na którym stoi zaparkowane auto.Truck jest praktycznie całkowicie zasłonięty płotem oraz banerami, które wraz z olbrzymim bilbordem stojącym w pobliżu samochodu dominują całe otoczenie. Wygląda na to, że pomysłowy przedsiębiorczy właściciel tego terenu (nie mówię o właścicielu trucka) ma w nosie wygląd przestrzeni miejskiej i stara się za wszelką cenę odsprzedać każdą wolną przestrzeń na swojej działce. 
Wracając do jedzenia. Sama pizza jest w sumie naprawdę niezła. Nie jest to może pizza najwyższych lotów, ale niczego jej nie brakuje. Czuć, że jest zrobiona z dobrych włoskich składników. W gratisie możemy poprosić o polanie pizzy oliwą smakową oraz o dodanie rukoli. Niestety podczas moich testów rukola nie była zbyt świeża i znalazło się w niej trochę zżółkłych liści, co zepsuło cały efekt. Za dopłatą dwóch złotych nasze pizze zostaną posypane również parmezanem. Rozmiarowo klasycznie - placki o średnicy 30cm. Czyli w sam raz żeby jedna osoba mogła się spokojnie najeść. Oprócz smaku pozytywnie zaskoczyły mnie także ceny. Podstawowa Margherita zaczyna się od 14 zł a najdroższa pozycja Mariana Italiano, z trzema rodzajami mięsa, kosztuje tylko 22 zł. To jest naprawdę dobra cena za pizzę z takimi składnikami i z pieca opalanego drewnem. Gdybym mieszkał na Jasieniu to zdecydowanie często bym korzystał z ich oferty.
Parę dni temu na facebooku Mobile Pizza Italiana widziałem, że w ich menu pojawiły się również sałatki. Do wyboru są trzy smaki: Roma, Capri oraz Bari, które nazwami nawiązują do popularnych regionów we Włoszech. Na co dzień napijemy się także kawy, herbaty oraz zimnych napoi.
Właścicielka tego biznesu na kółkach jest również osobą obsługującą i zarazem pizzaiola czyli osobą odpowiedzialną za przygotowanie pizzy. Naprawdę fajnie jest jak mamy możliwość pogadania bezpośrednio z szefem, któremu zależy na jakości, i który stara się, żeby jego klienci wyszli zadowoleni.


https://www.facebook.com/MobilePizzaItaliana/

Zakres cen: 14zł - 22zł

Godziny pracy: 12.00 - 20.00
Zostaw odpowiedź

*
**Nie opublikowano
*Adres strony http://
*